| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU, azi am gasit un arici la mine in curte, e destul de maricel si ma gandeam daca pot sa il tin ii pun mancare de pisici, apa, ar putea trai sau moare? Am vrut sa intreb ca sa nu fac vreo prostie, dau funda.

4 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Aricii mananca fructe, insecte. Nu mancare de pisicici. Dai fructe ca insecte gaseste el

| ShepardDaftw a răspuns (pentru oz_1736):

Mananca boabe de pisici ca el mai vinea si ii dadeam si manca dar eu am intrebat daca traieste daca il tin eu

| VasileEmilia a răspuns (pentru ShepardDaftw):

Daca e obisnuit cu tine, poate reusesti...dar tot va trebui sa il mai scoti pe afara...asa e obisnuit!

| Skizzi a răspuns:

Cu timpul, poate deveni și socialbil. Am găsit unul rănit și l-am îngrijit și hrănit o iarnă. Mănâncă și carne crudă dacă îi dai. Sunt niste animale tare interesante. Poți să îi dai liniștit mancare de pisici/câini