| JockerStoica a întrebat:

Cainii din rasa Beagle Naparlesc mult? adica daca il tin in apartament si il mangai o sa am o gramada de par pe mana?

Cine a avut Beagle sa imi spuna daca naparleste in excess.

FUNDA!

6 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Nu. Doar cand isi schimba blana pufoasa de pui in cea aspra. Naparleste moderat, dar atata timp cat este periat zilnic n-ai problemewinking

| RedNose a răspuns:

De obicei, cainii tinuti in apartament naparlesc pe toata perioada anului, doar cei tinuti afara naparlesc in perioada in care trebuie mai exact primavara si toamana.
Daca il vei peria zilnic cu o perie speciala, buna pentru indepartat firele moarte nu vei avea probleme.

| KindduOullie a răspuns:

Nu naparlesc asa de mult deoarece au parul foarte subtire happy

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna... pai caini de rasa Beagle nu naparlesc des. Ei naparlesc la scimbarea anotimpului din : toamna-iarna; iarna-primavara. Ei mai naparlesc atunci cand nu ii dai mancarea necesara unui caini.(aici nu are ce exista : prajeli, grasimi. uneori naparlesc de la mancarea (pedigri) pisicilor) de aceea este necesar sa ii dai mancare de caini. Bineinteles ca, cand il perii vei observa putin par prin perie. De aceea este bine sa ii dai vitamine pentru. caini, mancare necesara pentru a avea dintii stralucitori si puternici iar blana sa fie matasoasa si lucioasa.winking Succes. FUNDA?:*

| Radu_Diana_1997 a răspuns:

Am un beagle si nu naparleste, deoarece au blana foarte subțire.

| mihaela_7115 a răspuns:

Nu nu naparlesc mult am avut Beagle si nu naparlea deloc mult.Deci sper ca te-am ajutat. big grin