| Sasukesmecherul a întrebat:

Salut, TPU!
Cam cat mananca un kangal/ciobanesc de asia centrala/amstaff?
Nu vreau gramaje sau alte chestii, apreciez daca imi ziceti pe romaneste happy

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

O oala de mancare injumatatita pentru dimineata si seara. Are 50 kg si este ciobanesc grecesc alb. Ar trebui sa te intereseze si gramajul, caci se da in functie de kilogramele cainelui. Si ca sa spun acea oala pe jumatate inseamna 700 grame bobite pe care le masor cu o canata de plastic gradata.

| krypton1234 a răspuns:

Salut a avut tata kangal a murit saracu in bataie cu 4 caini salbatici au venit de pe munte... In fine mananca ca sa zic asa pe romaneste o oala de mancare pe zi ar baga in el.