| anonim_4396 a întrebat:

Cateaua vecinilor mei a fatat 2 pui (vecinii nu sunt acasa si eu aveam grija de ea) la scurta vreme primul pui a murit si eu l-am luat din cusca si l-am pus undeva, poate isi revine. Seara si celalat am observat ca nu se mai misca (nu, nu dormea). Tin sa mentionez ca, cateaua este foarte batrana si mama a spus poate nu avea lapte pentru pui si de asta au murit. Imi pare foarte rau pentru catea pentru ca atunci cand m-am dus sa vad ce face v-am spus ca murise si celalalt si ea saraca avea lacrimi la ochi cand a vazut ca l-am luat si pe celalalt. Sincer imi pare rau si nu stiu ce sa fac, am citit pe internet ca puii intra in coma daca nu au suficient lapte si nu stiu ce sa fac.
Imi puteti da un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Daca au murit nu mai ai ce face de acum.ar trebui sa aiba grija de ea sa nu mai ramana gestanta.incearca sa ii acorzi atentie, sa o mangai, vorbeste cu ea.Desi e animal, simte si e constiinta de ceea ce s-a intamplat cu puiutii ei si sufera.are nevoie de iubire si alinare

| Termopile a răspuns (pentru katy):

Ai completă dreptate, dacă ar fi după mine ți-aș da fundă

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Data viitoare imediat cum se nasc, să îi hrănești tu cu biberonul.

| Termopile a răspuns (pentru sadrian46):

Și ție ți-aș da fundă

| Demidol a răspuns:

Cheama un veterinar. Cheama-l acasa.

| Termopile a răspuns:

Sadrian46 și Katy ti-au dat două răspunsuri foarte bune. Din nefericire nu ai ce să le mai faci dar poți in schimb să ai grijă de cățea și de viitori ei pui. Nu o să își mai revină puii morți. Ajută cățeaua să treacă peste moartea puilor ei și ai grijă de viitori ei pui.