| JockerStoica a întrebat:

Ce caine ati alege dintre bichon maltez, bichon frise si pitbull? Funda

9 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Bună!
Să le luăm pe rând...
Eu nu aş alege o corcitură 'de aia' mică, pentru că urăsc câinii mici. Am impresia că nu sunt câini.
Iar pitbullii îşi pierd mintea după caţiva ani şi te va ataca. În concluzie, eu zic să te mai gândeşti la alte rase. Dar dacă aş fi să aleg dintre cele propuse de tine aş alege pitbullul.
Să ai o seară plăcută! big grin

| AnnMirele a răspuns (pentru Dope):

Nici mii nu-mi plac cei mici.Parcă-s pisici sau alt ceva, dar nu cţini.

| RedNose a răspuns:

Pitbull,eu una am avut numai catei de talie mica si m-am cam saturat de pufosenii cu toate ca sunt super draguti. Daca ar fi sa aleg drintre maltez si frise as alege maltez.

| zHeArTz a răspuns:

Bichon Maltez.
Este foarte dragalasi, atragi o gramada de fete si este usor de intretinut.

| AnnMirele a răspuns:

Contează ce-ţi place mai mult. Pitbull-ii îşi pierd minţile, la fel ca faraon hound, rotweler şi doberman.Cei mici, au nevoie de foarte multă îngrijire. Uite o listă de câini blânzi, am găsit-o pe net:1. Golden Retriever
2.Labrador Retriever
3. Pudel
4.Setter Irlandez
5.Vizsla
6.Newfoundland
7.Collie
8.Saint bernard
9.Beagle
10.Bull-dog
Mie de exemplu îţi plac câinii mai mari.Aceştea:
-border collie
-saint bernard
-akita inu
-leonberger
-mastiff tibetan
-terra nova (newfoundland)
-collie
-ciobănesc de berna
-Saluki(ogar persan)
Cel mai recomandat de aici e ciobănesc de berna şi collie.Sunt măricei şi iubitori,dar dacă ţi-e lene să ai grijă de ei alege shar pei, boxer, beagle, bloodhoun, basethound sau akbash.Frumuşei îs şi akita inu sau shiba inu, dar sunt cam greu de dresat.Din cei care ai enumerat, nu aş alege, nici unul. Orucum, nu eu sunt cea care vrea câine la momentul dat.Alege care ţi-ar plăcea mai mult.

| anamariatare a răspuns:

Bichon frise este un mic gemotoc de iubire, bichom maltez este forte prietenos si curajos, pitbull-ul este un caine mediu daca este dresat la comanda ta este bun sau rau si invatal de mic cu prieteni si familia astfel daca vine cineva cu care nu a interactionat il face praf si pulbere...

| AnaAnastasiaaaa a răspuns:

Păi. depinde de felul tau de a fi!
Parerea mea este ca ar trebui sa alegi Bichon Maltez, este foarte dragalas si cum a spus si JustOneDream este si usor de intretinut! thinking
Alegerea ta! :*
Funda?; o3

| CăpshuniikMikkkk a răspuns:

Bichon Maltez love struck Sunt jucăuşi şi foarte drăgălaşi puppy dog eyes love struck