| Razvan123Tirtan a întrebat:

Ce rasa de câine de talie mică imi recomandați dacă nu găsesc Pug?

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Mie imi place bichon minitoy.

| gothicbat a răspuns:

Bichon.

| Lola200228 a răspuns:

Bichon

| BansheeisGreat a răspuns:

Una din rasele mele preferate de câine de talie mică este Teckel-ul, este foarte jucăuș și mereu activ.
De asemenea în momentul ăsta dețin un Jack Russell Terrier și un Fox Terrier care sunt 2 rase de câini foarte active și ele.
Sincer nu prea îmi plac Bichonii de aia n-am să-ți recomand aceiași rasă de câine pe care ți-o recomandă toți mai jos.

| MiaSiPunct a răspuns:

Bichon Maltez, nu lasă păr si se obișnuiește repede cu locurile noi.
In plus cand vrei sa te joci cu el aproape mereu e gata de joaca dar cand citești sau faci temele, etc, el te lasă in pace.