| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Cum am zis, o femeie a aruncat niste catei dar cateaua mai vine pe la ei, vreau mult sa-i iau sau macar unul sa-l salvez dar e ok daca il iau de acum? De fapt nu prea sunt sigur dar cred ca o luna au puii, normal ar trebui sa mai ramana cu mama lor sa suga pana la 2 luni dar imi e mila de ei chiar daca vine mama lor pe la ei si cred ca mai sug de la ea cand vin dar le e frig si dorm pe sub table, vreau sa intreb :
E ok daca ii iau de la vârsta asta de lângă mama lor?
E ok daca le dau lapte praf pentru căței cu apa?(adica amestecat cu apă sa devina ca laptele)
Vor avea probleme de sanatate? (Mentionez ca sunt corcituri din mama husky dar prost îngrijită)

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duse la protectia animalelor. Exista & politia animalelor sa faci plangere

| VladuT1337 explică (pentru mgtow):

Nu vreau sa ma implic cu asta si asa am auzit ca un om care mai are 4 caini si ii iubeste vrea sa i dea bani pe catea fiindca ii este mila, daca te pricepi poti sa mi răspunzi la întrebările pe care le am pus despre pui?

| aditimus a răspuns:

Daca nu mai vezi cateaua pe la ei salveaza-i pe toti.

https://www.youtube.com/watch?v=RN_ID7tDO-c

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N.au nimic. Le dai tu la biberon eventual.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Exista 2opțiuni care poți săle salvezi viața

1 Îi iei la tine pe toți cu mama lor cu tot și nu mai au o viața chinuitoare

2 îi duci la un adăpost de câini și le salvezi viața