| OmulUmbrei a întrebat:

De cateva zile am adoptat o pisica cu varsta de 2 luni. Problema e ca nu stiu cu ce sa o hranesc in afara de faptul ca ii dau doar lapte (lapte praf) cu biberonul... Pana la cate luni (maxim) ar mai trebui sa-i mai dau lapte cu biberonul? Ca am vazut ca mancarea uscata nu-i place.

Răspuns Câştigător
| popnyna a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa-i dai lapte cu biberonul, trebuie sa-i pui laptele intr-o farfurie si sa o bagi cu capul acolo ca sa invete sa manance si apoi treptat ii pui pe langa lapte si alte chestii cum ar fi paine si asa o sa invete sa manance orice ii oferi si nu o sa ai probleme

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Sa-ti traiasca! Exista mancare pentru pui de pisica, junior, poti sa cumperi din aia sau poti sa ii dai niste carne de pui fiarta si o faci bucatele mici, sau sa ii pui lapte in ceva si sa o lasi pe ea sa bea singurica. deocamdata e cam micuta ca sa manance mancare uscata, poate mancare umeda.

| Nadynaa a răspuns:

Incearca sa-i fierbi niste carne de pui, pentru ca este moale si o poate manca!

| Kyrie a răspuns:

Whiskas
Croncanele de pisici