| Classy a întrebat:

Deci aici doresc(ca la orice intrebare) sa imi raspunda oamenii care au trecut prin asa ceva, cei cu experienta! Deci prietena mea cea mai buna are o catelusa care trebuie sa nasca: si mi-am zis sa incerc sa iau si eu un pui, deoarece catelusa este de rasa mica, ascultatoare, e foarte scumpica! Insa problema e ca stau la apartament, iar parintii mei nu m-ar lasa niciodata cu un animal in casa! NEVER! sad Am doar un hamster care cu greu i-am convins sa mi-l ia.Deci mama spune ca pentru un catel trebuie timp, ingrijire, si vesnica poveste cu resturile ramase de la catel(stiti la ce ma refer). mama spune ca e obositor si miroase ingrozitor un catel in casa! Adevarul e ca eu am un catelus tot de statura mica, insa la bunicii mei la tara, pe care il iubesc enorm, si pe care parintii mei (si mama si tata) nu vor sa il tin aici.insa puiul de caine ce vreau eu sa il iau e mai mic decat cel pe care il am eu, si spuneti-mi VA ROG ce as putea sa le spun sau sa fac ca sa ma lase cu un catel in casa! E nevoie de un miracol pentru asa ceva! Sunt ff greu de convins amandoi, aproape imposibil, si am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Jen555sweetgirl a răspuns:

Draga mea dupa ce am citit cele de mai sus mi-am dat seama ca esti o iubitoare de animale si uite de aceea am sa-ti spun exact ceea ce trebuie sa faci:1fii fata perfecta pentru. ceva vreme adica stii si tu note bune,fara baieti si fara iesit in oras,DELOC,si dupa aceea mai trebuie sa faci si curat in camera, sa o ajuti pe mama in bucatarie, si poate intr-o seara sa le faci o cina surpriza! OK dupa asta cu siguranta ca o sa isi schimbe parea poate fiindca parinti tai nu isi dau seama ca nu mai esti o fetita si ca incepi sa iti schimbi comportamentul! 2Dupa astea roaga-i sa te lase cu el doar o saptamana sa vada cum se comporta animalutul.Da sa stii ca am ex.sunt prietena cu dc. vet. si stiu ce vorbesc. POOOOOOPICYY!

6 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Aratale poze cu rasa respectiva pe net,citeste lucruri bune despre acea rasa apoi povesteste-le arata-le poze cu cateii din rasa respectiva(niste poze mai dragalashe), spune-le ca atunci cand este mic ii cumperi pempars special pentru caini si il inveti sa faca pe pempars nevoile, cand v-a creste trebuie dus de 5 ori afara pana pe la vreo 7 luni, pe la 7 luni il poti duce de 3 ori afara,spune-le ca vei avea grija de el,ca ii faci baie lunar iarna si saptamanal vara,zile ca este super ca atunci cand vii de la scoala si ei de la munca sa stii ca ai pe cineva acasa care de abia asteapta sa te intorci si sa te primeasca cu caldura,iubire si bucurie,spune-le ca o sa ii pui tu apa si mancare,ca o sa te joci cu el, o sa il dresezi sa faca trucuri amuzante, succes!

| mgtow a răspuns:

Daca ai reusi sa le zici ca ii faci baie la caine si il scoti afara de 3 ori pe zi (cand va creste mai mare) atunci poate te vor lasa, dar e situatie grea cand e mic.

| AlexyaLove a răspuns:

laughing spune-le exact asa:"Nu vad ce este rau in asta, acest catelus este cea mai buna modalitate sa va dovedesc cat sunt de responsabila.Aici nu totul se invarte doar in jurul vostru, ganditi-va si tinet-ti cont si de sentimentele mele...de ceea ce imi doresc.Lasati-ma sa va demonstrez ca m-am maturizat,nu mai sunt un copil, am devenit o persoana responsabila, va rog dati-mi o sansa. oare cer prea mult? Nu credeti ca voi reusi? Sau poate...nu crdeti in mine?". Organizeaza o consiliu de famile si discuta aceasta problema cu parintii tai.PS.spune asta ca si cand ai face orice sa ii convingi si cu lacrimi in ochi.Trebuie sa mearga, si eu am trecut prin asta. Sper ca te.am ajutat.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| YangMin a răspuns:

Spune-i ca il vei imbaia, il vei spala si vei avea grija maxima de el! Spune-i ca vei curata casa in fiecare sambata si ca catelusul nu ca face murdarie! Spune-i ca si lor o sa le placa catelusa caci e ff dragalsa si spune-i si ca ESTE DE STATURA MICA si NU CRESTE PREA MARE!

| l1feincolor a răspuns:

Si eu am trecut prin asta,.eu am 2 papagali de aproape 3 ani si,. acum aproape 1 an,.m-am indragostit enorm de o pisicuta,. este neagra cu ochi verzi si este de rasa birmaneza,.si este foarte dulce,.la inceput habar nu aveam cum sa ii fac pe parinti sa-i conving sa ma lase sa o iau,.am facut curat in casa, ii ajutam la toate treburile,.si nu stiam c4e sa mai fac,.dar mai tarziu,.cand le-am aratat pisicuta,. parintii mei sau indragostit de ea,.happy. Incearca sa le dovedesti ca esti responsabila si descurcareata,.si sper sa reusesti sa-i convingi happy Bafta!
Sper ca te-am ajutat,. Funda!?