| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! E prima dată când am un caine căruia va trebui sa-i dau mancare cumpărată si nu prea ma pricep, are aproape 5 saptamani, cumva la vârsta asta trebuie sa mănânce bobite? Si ce fel de bobite sau mancare daca el este metis de husky cu ciobanesc german (cred ca este cu ciobanesc german l-am luat de pe strada)?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bobite junior si lapte pentru caini pentru a lua calciu. Mergi la un petshop si acolo ti se va recomanda mancarea speciala varstei cainelui tau.

| Rihanna20B a răspuns:

Eu cumpăr mereu de la farmacia veterinară. Acolo găsești mâncare foarte bună pentru ei pentru orice vârstă. Nu am fost dezamăgită niciodată de ei. Plus că e și mai ieftina și mai multa. (fundă plzzz)

| Anonim2682008 a răspuns:

Găsești la magazine veterinare ce tip de bobițe trebuie să-i dai. Eu am un bichon de 3 ani și îi dau bobițe, batoane cu carne de vită ( sunt unele ieftine la Penny, eu de alea îi dau și sunt foarte hrănitoare) parizel (tot unul de la Penny și ăsta este ieftin) și mai mănâncă și ce mănânc eu (dacă mănânc pâine îi dau și ei sau mămăligă, orice în afară de oase deoarece își poate sparge dinții și stomacul, apoi poate murii).

Sper că ți-am dat destul de mute informații și idei de hrană pentru cățelul tău. Dacă ți-a fost de folos m-aș bucura dacă mi-ai da funda.

| cojosal a răspuns:

Bobitele sa dau in functie de varsta, pentru 5 saptamani trebuie sa ii dai pentru starter.
Ai de unde alege, poti opta pentru royal, advanced, eukanuba...
In primul rand mergi cu el la vet pentru deparazitare si vaccin si stabilesti impreuna cu el ce tip de boabe sa ii cumperi!