| casian503 a întrebat:

eu am un pestisor Xipho care cred ca este Femela si mai vreau sa cumpar 1 mascul si 5 femele
Dar in afara de asta as mai vrea si un Peste femela de Betta si Un Scalar sa îi cumpar?

Răspuns Câştigător
| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Nu pune scalar cu xipho si mai ales betta! Betta si xipho sunt pesti asemanatori dar totusi nu se inteleg iar scalarii devin foarte teritoriali cand sunt adultihappydaca acvariul tau este de peste 35 40 litrii poti cumpara linistit inca 3 4 xipho

| casian503 explică (pentru Stefan_Rozzy_1999):

Am cumparat 3 femele de Xipho
Si am 1 Femela de Betta
7 Tetrazona
Si se inteleg foarte bine îi am in aceasta formatie de 2-3 sapt

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru casian503):

Ce fel de tetrazona

| casian503 explică (pentru Stefan_Rozzy_1999):

Din aceia mici, nu mari

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru casian503):

Aa cred ca sunt neoni e bine

| casian503 explică (pentru Stefan_Rozzy_1999):

Nu sunt neoni sunt tetrazona cauta pe google si iti arata

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru casian503):

Scrie pe google puntius tetrazona si zi mi daca aia sunt. Daca sunt aia o sa ai MARI probleme pentru ca sunt un peste agresiv la maturitate si tu ai decat pesti pasivi in acvariu.

| casian503 explică (pentru Stefan_Rozzy_1999):

Da din aceeia sunt dar nu am probleme ba chiar ei sunt cei mai cumiti adica Nu au treaba cu alti pesti caci eu au un Banc mai mare de 6 tetrazona si daca sunt un banc mai mare nu au treaba

| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns (pentru casian503):

O sa vezi tu cand o sa creasca.Am 10 intr-un acvariu si a trebuit sa scot ceilalti pesti ca sa nu mai fie muscati.Se va face un mascul dominant iar acela va alerga ceilalti pesti

| casian503 explică (pentru Stefan_Rozzy_1999):

Acum eu îi vad intre ei ca se lupta puntius iar acum este o boala in acvariu a murit unul dintre ei era pui

12 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Da. Dacă ai unde sa ii ții :]

Răspuns utilizator avertizat