| Grecu_Andrei_1995 a întrebat:

Salut TPU,eu stau la tara unde am animale,azi dimineata vaca mea cand a trebuit sa plece la pășune s-a taiat intr-o tabla unde se afla o cusca de pui,rana este cam adâncă si are lungimea unei palme de om matur, faza este ce trebuie facut in cazul asta, aștept raspunsurile voastre, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Chemat veterinarul ca sa o dezinfecteze si sa ii coase rana, nu o taiati.

| Grecu_Andrei_1995 explică (pentru Vikaa):

Asa au zis si parintii mei dar ma gandeam ca este o cale mai putin dureroasă, mersi oricum!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cheamă veterinarul.