| AwwwCosminaUchiha123457 a întrebat:

imi puteti spune cum imi conving parinti sa imi ia un caine?

3 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

În primul rând intreaba-i dacă au bani. Întreținerea unui animal costă destul de mult.
Apoi, așa cum a spus și. TheWalker11, trebuie să ai tu grijă de el, dar mai bine să le demonstrezi că poți.

| TheWalker11 a răspuns:

Convinge-i ca poti sa ai grija tu de el, si spune-le ca vrei unul mic, sa creasca sansele! laughing
Bafta! Convinge-i!

| unic0arna a răspuns:

Aprobat

Iti zic cum am facut eu. De sase ani imi doream un caine si plângeam, făceam pacturi gen "daca iau media peste 9, 5 Imi cumperi caine" dar nu mergea. Acum o luna am vorbit cu o colega sa luam un caine de la adăpost, sa ii cumpăr tot ce ii trebuie si sa il tina la ea o saptamana. De ziua mea de nastere a venit cu el si cu lucrurile lui la mine la usa spunând ca e din partea clasei. Am promis ca il tin o saptamana cat sa fiu fericita si sa nu se supere colegii pe mine. Părintii mei s.au atasat de ea si acum o iubim cu totii si mai e si maidaneza. ( mai bagati vrajeli ca e din nu mai stiu ce oras si ca au dat multi bani pe el sau ca nimeni nu o sa mai vorbeasca cu tine la scoala) ( ^ω^)