| Luqul a întrebat:

ma numesc Stefan si am nevoie de ajutorul vostru.
De mult timp imi doresc sa incep o cariera pe youtube dar am o problema cu numele... adica nu stiu nici un nume care sa il pun imi puteti da voi idei, ceva gen Pewdiepie sau Tobuscus adica sa fie ceva amuzant. Va rog si multumesc anticipat.
Si inca ceva... ce va place sa vedeti cel mai mult pe youtube?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Lol, cariera. nu prea poti numi cariera. si Youtube-ul nu trebuie vazut ca o cariera ci ca un hobby. daca peste 2-3 ani faci un ban din asta e alta treaba.

Iar numele. trebuie sa fie original. daca-ti spunem noi un nume nu mai are farmec.

Eu la nume mi-am pus prenumele real si initiala din nume. nu zic care-i ca sa nu zica cineva ca imi fac reclama.

Si cu numele asta la canal am strans 2000 de abonati. altii cu nume "amuzante" au strans intr-un timp mai lung mai putini abonati.
Nu numele face totul.
Pune-ti direct Luqul iZ Online sau Luqul joaca "nume de un joc" sau Luqul si ultimele 2 cifre din anul nasterii. in fine gasesti usor. nu-i problema.

Iar ce imi place mie sa vad pe Youtube. divertisment. Asta-mi place. Nu conteaza daca-i gameing, vlogging, muzica, farse etc. atata timp cat e amuzant. Si imi mai place sa vad tutoriale utile, explicate bine. Sunt abonat la multe canale de muzica si am inceput si eu sa compun cateva piese, si probabil in 1-2 ani o sa-mi fac un canal de muzica, actualul este de gaming din cauza ca n-am camera buna ca sa filmez iar PC-ul e cam singurul lucru prin care pot filma si interactiona cu oamenii pe net.

Si mai ma uit si la niste vloggeri, la gameri ma uit la starini si doar la cativa romani care explica bine si au calitate si mai ma amuza uneori.

3 răspunsuri:
| vinusipaharu a răspuns:

SteFUN, e un nume haios si catchy. big grin

| Seby1994 a răspuns:

De obicei i-mi plac melodiile noi in format karaoke, faze funny, si daca vrei ceva super tare, ia exemplu de la cei de la jackass si fa cateva filme. cat despre nume... numele tau ar fi perfect sau ceva care sa te reprezinte ca si persoana. bafta

| DoRinCoDrIn a răspuns:

Eu zic sa pui numele RiDiCuLuSshOw si apropo eu vreau sa postezi jocuri.