| MrAnonymus a întrebat:

Momentan am un peste betta care sta intr-un bol, dar in curand o sa achizitionez un acvariu de 40 litri in care as vrea sa pun un separator pentru betta si sa mai iau inca 3 masculi betta, imi puteti spune ce pesti as putea tine in acest acvariu? Fundawinking

5 răspunsuri:
| dora321 a răspuns:

Cu separatorul o sa stresezi pestisorii. Daca tot iei un acvariu mai mare,pastreaza-ti bettanul,planteaza acvariul bine bine si pune pesti pasnici in el,de exemplu:sanitari, moly, xipho, dar nu sanitari, pentru ca betta au o placere in ai face sa dispara. Vorbesc din experienta. Sper ca ti-am putut fi de folos!

| dora321 a răspuns (pentru dora321):

Voiam sa spun sa nu pui sanitari cu betta in acelasi acvariu, dar poti sa-i pui cu molly, xipho, platy sau chiar guppy. Sunt pesti foarte frumosi, iti vor incanta privirea de fiecare data.

| viotedy a răspuns:

Nu mai lua masculi betta, se omoara intre ei.

| MadalinG99 a răspuns:

Daca esti incepator ia-ti ceva gen:molly xipho guppy si sanitari de preferabil hoplo ca se fac mari si frumosi betta este un peste bun dar este agresiv si se bate pana si cu femela (la cineva i-a murit masculul la omorat femela) iar daca vrei planta este una stil lacramioara cu frumza mai lata(bafta)

| MadalinG99 a răspuns (pentru MadalinG99):

A da sa separi betta de restul se bat