| Lord2010000 a întrebat:

Peste câteva săptamani plec în vacanta și trebuie sa las pisica la cineva care are un motănel în vârstă de un an. Problema este ca pisica mea are 5 luni iar motanul are 1 an, motanul nu e sterilizat, pisica o sterilizez peste o luna sau doua. Problema mea este, dacă las pisica 2-3 zile cu motanul exista șanse sa rămâna însărcinată? Ceva sfaturi sau păreri sunt bine venite. Mulțumesc!

1 răspuns:
| Beatricequlish a răspuns:

Nu cred că există șanse are doar cinci luni... Rămâne însărcinată doar daca are ciclu menstrual. Deci dacă nu are încă ciclu nu ar trebui să te îngrijorezi