| Xlolx76 a întrebat:

Salut TPU!
Pisica mea de vreo 2 zile merge schiopatand, as vrea sa stiu ce ar putea la labuta dreaptă.Are o umflatura la nivelul incheieturii si cand apas scoate niste sunete (il doare).As vrea sa stiu cam cat ar dura recuperarea.Care ar fi prețul unei intervenții chirurgicale?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poste e lovit, poate e rupt, cine știe
Nu totul se rezolva cu operării.

| alina2k18 a răspuns:

Recuperarea e cam nasoala la pisici daca e vorba sa ii puna ghips sau s-o opereze pentru ca nu va sta imobilizata deloc.
Pisica prietenei mele a cazut de la etajul 4, a fost operata si a trebuit sa stea cu ghips... Well iti dai seama ca nu a stat deloc cuminte, a ramas cu un schiopatat micut si o labuta din fata un pic stramba si mai groasa gen, la labuta din spate e schiopatatul.
Cateva sute de lei costa o interventie chirurgicala 400-800.
Poate la pisica ta nu e cazul, du-o la doctor daca si zilele urmatoare merge la fel.

| Zuzu1991 a răspuns:

Veterinar
poate fi de la o aschie de lemn care s-a infipt acolo, pana la o problema mai serioasa

| DonEduardo a răspuns:

Trebuie sa stii care e problema inainte sa te gandessti la rezolvare. Consulta un veterinar si afla care e problema. Cum a spus si InYourMind, nu totul se rezolva cu operatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la veterinar ca poate are muscatura