| anonim_4396 a întrebat:

Puii mei de zebra australiana au acum 3 saptamani si au complet pene pe ei si vad ca li se decoloreaza ciocul.Intrebarea mea este: Pot sa scot un pui si sa ma joc cu el? Oare parintii o sa-l abandoneze?

3 răspunsuri:
| Samarra a răspuns:

Doamne..sa nu faci una ca asta. Cu zebrele australiene nu se joaca! Nu sunt perusi sau altii mai maleabili. Daca atingi unul dintre pui, parintii il vor abandona si va muri. Ai grija cu ei, nu sunt jucarii si nici animale care sa accepte joaca.

| xRedBullx a răspuns:

O sa il abandoneze mai bine lasa-i sa mai creasca

| xRedBullx a răspuns:

Nu te juca inca cu ei ca sunt cam mici si nu e bine