| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Se poate dresa amstafful încât să nu fie agresiv? La mine in sat este o persoană care are o catea amstaff rea si un om care are alt amstaff băiat dar pare destul de bland, as vrea si eu sa-mi iau unul dar părinții mei nu vor un caine agresiv, imi place mult rasa si vreau sa stiu daca il dresez mai e asa agresiv? Mentionez ca am 14 ani

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatăl meu e îi place această rasă și a studiat-o. Nu îi aici să-l întreb, dar acest câine poate fi îmblânzit. Nu știu dacă ai putea să îl dresezi în persoanal, cel mai sigur la oameni specializați. Însă nu este nimic imposibil. Sunt cărți pentru alte învăța să dresezi și pe internet găsești multe. Vei putea să-l dresezi și singur dacă îți dorești și ai o voință puternică. Trebuie să ști dacă îi poți arăta câinelui cine este stăpânul dintre pereche de prieteni.