| Afganistanu_9917 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o maimuta/cimpanzeu stiu cat costa. Vreau sa o iau de mica. Pot sa o dresez? Face rele? Are cineva de aici maimuta sau cimpanzeu

3 răspunsuri:
| angelBlack00 a răspuns:

Hello! nu si tu... maimutele sunt animale salbatice. nu sunt facute sa le tii tu in casa si sa o pui sa faca lucruri ciudate. maimutele trebuie sa stea in salbaticie!

| valentingb a răspuns:

Pe bune acum, ai verificat daca e legal sa detii maimuta?
si daca e, de ce maimuta? chiar sunt uimit

| poateEU a răspuns:

Pai depinde, de obicei costa peste 600-700, de dresat poti, daca stii, dar, la capitolul traznai, depinde daca stai la casa poate, dar daca stai la apartament nu te sfatuiesc