| HelpMePleaszsz a întrebat:

Salut TPU.
Vreau sa-mi cumpar un aparat de tatuat si nu stiu exact de ce am nevoie pentru a-l pune in folosinta.
Am nevoie de o lista. Ace, cerneala si tot ce imi mai trebuie.
Am gasit tot felul de aparate la 200-500 lei si nu stiu daca merita.
btw, il vreau doar pentru mine, mai exact pentru training, nu vreau sa devin tatto artist prea curand.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie sa inveti tatuarea, cu sculele- si indrumarea unui mester cu experienta.
Daca nu le stii folosi foarte bine, poti produce accidentari, iar despagubirile te pot distruge financiar pe viata!

| HelpMePleaszsz explică (pentru Bula):

Vreau sa.l folosesc doar pe mine, stai linistit.

| Bula a răspuns (pentru HelpMePleaszsz):

Intai exerseaza pe coala de hartie de scris, pe pielea unui pui (decongelat) si asemenea suprafete, pana ce te deprinzi exact. Poti face exercitii intai cu tus (care se poate spala cu apa) si pana ascutita /penita, apoi cu aparat de pirogravat.
Cand faci pe pielea ta, va fi dureroasa daca gresesti, iar urma va ramane pe viata!