| VladuT1337 a întrebat:

Salut TPU! Vreau si eu sa stiu, cate vaccinuri trebuie sa faca un catel daca îl cumpăr pui? Si la ce varsta sau la cate vaccinuri nu trebuie sa=i mai fac niciunul sau macar niciunul pe o perioadă mai lungă? Intreb fiindca imi cumpăr un pui si am văzut pe internet ca un catel poti sa-l scoti la plimbare dupa ce face vaccinurile toate si sa treaca o săptămână de la ultimul (nu stiu daca e adevarat).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu știu de patru vaccinuri. Primul e foarte important, pentru că fără el ar muri. Ultimul e important pentru imunitate. Nu mai știu dacă al doilea sau al treilea, este aproape fără nici un rol. Aș fi zis ceva mai concret dar persoana de la care știu, e din familie, însă plecată.

| AndrElle a răspuns:

Din câte știu din luna in luna se face, ca el să fie sănătos. Întreabă medicul veterinar, unul că oricum el se ocupa.