| Comi2001 a întrebat:

Vreau un caine cu care sa ma joc si sa ma apere.

Ce ati alege intre buldog francez,rottweiler, pittbul?

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Prietene, eu am stat langa pitbull si rottweileri si nu sunt deloc agresivi pentru aparare un pitbull terier american e ok.
Rotweilerul nici macar nu e caine de lupta e de la originea lui un caine care pazea oile din orasul sau regiunea rotweil din Germania... e foarte loial si nu iti recomad sa ii tai coada, daca iti iei, eu unul prefer sa am mai multi caini fiindca imi plac tongue, dar bulldogul francez, sincer... nu e pentru aparare, dar e un ok si el.
Acuma na, uitate si u la cineva care are, sau la persoana de la care vrei sa cumperi puiul, cum parata si parintele si iti faci u o parere despre ce simti ca vrei.

Orice caine nu se naste agresiv, este facut agresiv de catre stapanul care nu stie sa il creasca...

6 răspunsuri:
| condemnedAntagonist a răspuns:

Pichinez imperial.Sau norvegiană de pădure.

| MarianM8777 a răspuns:

Rottweiler.big grin

| Latky a răspuns:

Caini pe care iai enumerate tu sunt caini de lupta...e ok, dar va veni ziua in care va trebui sa te desparti de ei din motive de agresivitate nu le place sa aiba stapan va veni ziua in care vor sa te domine si atunci vei decurge la eutanasiere, alegeti si ia-ti u foxterier e jucaus nu oboseste e dragut e barbatesc nu neaparat pentru femei si e destept

| BizuBVBArmy a răspuns (pentru Latky):

Daca el are grija ca cainele sau nu va ajunge asa depinde de educatia care i-o da de cand e micO prietena de amea are 2 pittbuli de 5 ani si sunt farte jucausi

| BizuBVBArmy a răspuns:

Pittbul e o rasa foarte agresiva cu pers necunoscute acest caine sare direct la gatul victimei iti recomand pentru protectie si e foarte jucaus
p.s buldogul francez e jucaus dar nu se poate apara nicipe el

| Istrate_Valentin_1985 a răspuns:

Rottweiler sau Pittbul.
Depinde ce-ti place.