| ItachiUchiha a întrebat:

Vroiam sa va intreb ce carti horror bune stiti(fara le de la Stephen King, John Saul sau Joe Hill) sau nu neaparat horror poate sa fie si SF dar un SF interesant.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Carti sci-fi sunt destule: iti dau cativa autori: Howard Philips Lovecraft, Frank Herbert, Issac Asimov, Philip_K. _Dick
si cateva cateva carti.
Jonathan Stroud-Amuleta din
Samarkand
Richard Walton-Galaxy
Hans Heinz-Painajenul (groaza)
Algemon Blackwood-Papusa (groaza)
Clayton Emery-Proscrisii

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Ruins, The Martian.

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

Citeste the exorcist, este imortala la propriu! Cea mai tare carte horror@!

| ItachiUchiha explică (pentru Liliana_Hurdea_1979):

Am vazut filmul, dar multumesc pentru raspuns!

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Cu multa placere! Dar ai mai avea o alegere de filme care sa e vezi: Anabell doll, Billy the puppet, Chucky, Poltergeist, The man of the shadow,!

| ItachiUchiha explică (pentru Liliana_Hurdea_1979):

Am vazut Chucky si Poltergeist pe celelalte o sa le vad cand o sa am timp. Multumesc de propunere

| bradatan13 a răspuns:

Pentru SF iti recomand seria Divergent.