| Takeen a întrebat:

Salut tuturor,apelez la voi pentru o problema foarte grava,tata a gasit cainele meu pe jos si nu se mai putea misca,mergea taras in prima zi nu putea sa stea pe picioarele din spate,putea sa se ridice pe picioarele din fata,dar sprijinit,daca nu il sprijine-ai cadea,iar a doua zi nu mai a putut nici pe picioarele din fata sa se sprijine, am chemat veterinarul si i-a facut 2 injectii,si a spus ca nu poate sa dea un verdict,cainele nu se mai poate misca deloc,sta intins pe o parte,isi face treburile,mananca dar nu isi poate misca coada,picioarele,in schimb isi poate misca abdomenul putin,cand ii dau sa manance trebuie sa il ajut sa bage in gura,dar mesteca putin mai greu,nu are destula forta in gura,iar cand ii dau lapte trebuie sa il ridic si sa ii asez laptele langa gura si sa ii ridic capul ca sa poata sa bea,am auzit ca,daca ii dau lapte cu ou l-ar ajuta foarte mult insa vreau sa imi spune-ti daca mai are sanse,sa nu il chinui degeaba,astazi s-a intalnit tata cu veterinarul care i-a facut injectiile si i-a spus ca nu o sa isi mai revina cainele,insa eu cred ca veterinarul nu este Dumnezeu si nu e cazul sa imi pierd speranta,vreau sa imi spuneti daca mai are vreo sansa,va multumesc frumos, dau funda.

6 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Trist dar cred ca veterinaru are dreptate dar un verdict rebuie sa dea. gen a fost lovit de o masina, parvoviroza sau cine stie ce boala. daca vezi ca nu da semne de vindecare in cateva zile eu cred ca e mai bine sa nu se mai chinuie...

my site http://zahy.ucoz.com/

| Takeen explică (pentru zahy):

Veterinarul a spus ca a fost lovit cu ceva in spate.

| zahy a răspuns (pentru Takeen):

Asta inseamna ca e paralizat. pai cred eu ca ai 2 metode prima care e trista si nu prea vreau sa ma gandesc e...

si al doilea nu poate avea o viata normala dar va fi fericit daca nu vei scapa de el atunci cand ii este greu exact ca la oameni daca e paralizat ce facem il omoram? nu avem grija de el. ii poti face un carucior si sa ii acorzi toata iubirea ta.

my site http://zahy.ucoz.com/

| andrutza2013 a răspuns:

Hey...nu vreau sa te sperii, dar eu cred ca cainele tau a fost otravit. Cainii mei acum un an la fel nu puteau sa mearga cu picioarele din spate. Cand incerca sa se ridice cadea si nici nu manca. I.am dus la doctor, care nu mi.a dat nici o sansa, dar dupa 2 sapt de stat in perfuzii si injectii si.au revenit. E adevarat ca recuperea a durat mai mult, da acum ei alearga si nu au nici o problema. Sper sa ai noroc cu catelul tau si sper ca te.am ajutat.

| dyermaker a răspuns:

Salut! Nu vreau sa te intristezi dar e posibil sa aiba parvoviroza. Mai multe detalii aici: http://doctor-vet.ro/parvoviroza-cainelui-atentie-epidemie/

| YroxyY a răspuns:

Buna, pai daca as fi in locul tau as cauta inca un veterinar si daca si ala ar spune acelasi lucru atunci poate ar fi mai bine sa-l eutanasiezi