| Mirceaalexandru4 a întrebat:

Salut tuturor! As vrea sa ma ajutati cu o problema..acum 2 zile mi-am cumparat cu caras auriu voalat pe care îl tin în compania unui scalar. De o zi observ ca, carasul sta foarte mult la baza acvariului si nu prea înoata. Chiar si la mancare am observat ca nu prea se încumeta asa tare si mananca foarte putin. Eu îi ofer vitakraft premium gold Flake mix pentru carasei, dar din cate am auzit fulgii nu sunt prea recomandati, dar asta dupa ce am cumparat mancarea.Am citit pe un site ca problema asta e destul de majora si e semn de moarte si chiar nu vreau sa-l pierd... îl am doar de 2 zile..Am un acvariu de aprox 50 de litri cu 2 filtre unu aqael fan mini plus si celalalt un micro jet filter

Răspuns Câştigător
| Alexand3ru1 a răspuns:

Probabil nu s-o adaptat cu scalarul.
Poate ca se teme de scalar.
Incearca sa-i desparti, poate vreun rezultat in bine.

| Mirceaalexandru4 explică (pentru Alexand3ru1):

A început sa-si revina! Poate ai avut dreptate ca nu s-a adaptat cu scalarul! Merci pentru raspuns!

| Alexand3ru1 a răspuns (pentru Mirceaalexandru4):

Ma bucur ca am fost de folos.