| ValiGheara22 a întrebat:

Salut!
Un câine care are parvoviroza are voie sa bea apa?
Ce mâncare ar trebui sa ii dau?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Medicul veterinar ce ti-a spus? Da-i telefon si adreseaza-i aceasta intrebare. Un caine cu parvo de urgenta trebuie sa fie la veterinar in tratament.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l pe veterinar de ce crezi ca stie cineva pe TPU?

| Frank51 a răspuns:

Se recomandă orez cu pui dacă poate să mănânce. Dacă este prea slăbit trebuie administrată glucoză intramuscular de 2 ori pe zi.

| Felys a răspuns:

Binenteles ca trebuie sa bea apa pentru ca aceasta boala il face sa se deshidrateze repede si este chiar indicat sa bea apa.Totusi are nevoie si de perfuzii cu tratament specific ca sa reuseasca sa treaca cu bine peste boala

| Brizbriz a răspuns:

"acum 14 ore | ValiGheara22 a întrebat:
Salut!
Un câine care are parvoviroza are voie sa bea apa?"

nuuuuu, lasa-l sa moara dracu' de sete... de ce nu incerci tu insuti inainte (sa nu bei apa) sa vezi ce se intampla angry

mare ii gradina lu' D-zeu si multi mai sar si gardul

| RxTx a răspuns:

Ce legătură are cu apa
Aia in general se pune sa nu se linga la operația de castrare

| MihalacheTutunaru a răspuns:

Salutare tinere,
Nepotul meu cel mic a incercat sa ii dea cainelui de baut ulei de floarea soarelui, in combinatie cu Cola. Saracul, dupa cateva ore a murit! Da-i apa cainelui tau, pentru a nu sfarsi de aceeasi soarta cu Snup.
Cu drag,
Mihalache Tutunaru

| haileewatson a răspuns (pentru MihalacheTutunaru):

Sper ca nepotului tau i-a fost interzis sa mai aiba vreun animal de companie.