| andreea543 a întrebat:

Salut.voua ce va place mai mult plantele sau animalele. argumentati.

12 răspunsuri:
| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

Animalele. Ele au viata, suflet sentimente, te ajuta cand ai nevoie, te asculta,

| lila36 a răspuns:

Animalele...cu ele poti vorbi te poti juca si hai sa recunoastem ce poti face cu plaantele ...nu te joci de raspuns nu iti raspund

| daηă a răspuns:

Dupa ce am bocit dupa 4 pisici, aleg plantele laughing

| S0nofS4tana a răspuns:

Animalele, deoarece se misca si au sentimente ca si noi oamenii, te poti juca cu ele...

| axll a răspuns:

Plantele, bineinteles. stii cat de relaxant e sa-ti pui ficusu' in lesa si sa il scoti in parc? sa vezi ce frumos se joaca cu copacii si cu tufele de acolo

| daηă a răspuns (pentru axll):

Acum imi plac si mai mult plantele rolling on the floor

| amdr001 a răspuns:

Normal ca animalele... chiar daca suferi dupa un animal, dupa ce ai tinut la el, gandeste-te ca si tu ai tinut la el si el la tine, pentru ca este un sentiment reciproc... plantele degeaba au viata, intr-adevar, sunt frumoase dar nu te poti atasa de o planta, cum poti sa te atasezi de un animal, unde dragostea e reciproca, iar atunci cand il inveti sa faca ceva, il rasplatesti si te atasezi tot mai mult; o planta nu iti este de folos si nu poti avea sentimente pentru ea straight face deci animalele big grin

| anca29 a răspuns:

Plantele ca ne dau oxigen dar si animalele ca mentin ciclul mortii si vietii

| Bogdan1212 a răspuns:

Plantele? Nu inteleg dc cineva s-ar atinge emotional de o floare nu are sentimente nu simte nu poti sa te joci cu ea daca vrei sa va jucati dea mingia jucati cu un cactusbig grin

| Brokestarr a răspuns:

Mie imi plac foarte mult animalele pentru ca sunt dragalase, se joaca cu tine si sunt foarte bune prietene a omului:X:*big grin

| Elizuuu a răspuns:

Plantele sunt plictisitoare. nu ai cum sa te joci cu ele, pe langa un animal il poti dresa, sa te joci cu el sa il dresezi dar amandoua au nevoie de ingrijiri

| DelenaLove a răspuns:

Animalele normal
Ce poti face cu o planta? rolling on the floor