| MureseanuBogdan91 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi ridic o constructie din lemn de maxim 50mp si precizez ca nu o sa torn fundatie sau placa de beton iar singura utilitate o sa fie curent electric.
Stie cineva daca pentru o asemenea constructie trebuie autorizatie si/sau proiect?
Scopul contructiei este de a depozita unele lucruri.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca este la suprafata terenului este considerata constructie provizorie si nu trebuie proiect. Iar curentul, daca este in apropierea unei constructii cu curent, un electrician de meserie il poate trage.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Constructiile fara fundatie sunt considerate provizorii, mai ales cele de lemn. Nu e nevoie de autorizatie.

Răspuns utilizator avertizat