| AnnAnonymous a întrebat:

vreau sa ma apuc de pescuit. insa sunt incepator laughing m-ar interesa de unde pot cumpara un permis de pescuit,cum sta treaba cu el,cat costa, unde pot pescui cu el. (eventual daca stiti careva de unde il pot lua din Baia Mare.) si cam la ce pret ar fi o undita? si ce accesori mi-ar mai trebui pentru inceput?

1 răspuns:
| Themisterman a răspuns:

Buna!
In primul rind-daca esti incepator la pescuit, iti va trebuie Permis ca sa pescuiesti oriunde vrei Important sa ai permis!
In aldoilea rind-e necesar sa ai undita si altele pentru Pescuit! Daca Vrei sa cumperi unditia ar trebuie sa te duci la piata ca sunt mai multe undita si diferite lungime!
Mai jos iti dau preturile la Toate Unditile si Lungime! O undita costa in functie de lungime si mai costa si in functie de materialul din care sunt facute. Un alt aspect important ce se ia in considerare pentru pretul unei uniti este si greutatea. Mai jos am dat mai multe preturi dupa cum am gasit in magazinele de pescuit:

Undita 3 metri costa 10 - 30 lei;
Undita de 3 metri din carbon costa intre 28 - 51 lei;
Undita de 4 metri costa intre 25 si 40 lei;
Undita de 4 metri din carbon costa intre 60 - 100 lei;
Undita de 5 metri costa intre 35 si 60 lei;
Undita de 5 metri din carbon costa intre 70 - 250 lei;
Undita de 6 metri costa intre 50 si 120 lei;
Undita de 6 metri din carbon costa intre 100 si 800 lei;
Sper ca te-am Ajutat)