| WW2K18 a întrebat:

Salutare, acum un caine mai mic,dar a inceput sa nu mai manance asa de mult,tremura, inchide ochii, poate sa fie otravit?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i urgent lapte si apoi du-l la veterinar!

| Andreeush a răspuns:

Probabil e bolnav, du-l la veterinar.

| Vikaa a răspuns:

Verifica gingiile,verifica daca are spume la gura. Daca e pui de urgenta cu el la vet, mai ales ca astia mici nu rezista, sunt ca si pisicile, pot deceda in cateva ore, mie mi-au murit 2 pisici; c

| alexandra2marusia a răspuns:

Otrăvit nu cred, cred că a luat poate un parcurs de pe jos.
Depinde cât de mic este, și dacă a fost deparazitat, vaccinat.
Dacă nu a fost vaccinat sau deparazitat se poate ca sistemul lui de apărare(imunitar), anticorpii să nu poată face față să lupte cu virusul sau ce o avea micuțul?
Trebuie să te duci cu el la veterinar cât mai repede, să îți spună ce să faci.
V-a trebui probabil să îi dai apă cu seringa, pastile, mâncare de regim, eu știu?
Tot ce ți-am enumerat am făcut și eu cu cățelușa mea
Dacă îl iubești, du-te cu el la veterinar?