| cipailina a întrebat:

Am doi perusi (femela si mascul) femela a facut primul ei ou acum 1 saptamana si azi l-a facut pe al doilea. Insa primul ei ou l-a spart putin de tot masculul... a ramas parca o mica gaurica in el dar nu a curs nimic, i-am separat fiinda ca masculul intra in cuib(incerca sa sparga oul). Atunci femela a intrat si ea in cuib a facut ceva zgomot si cand m-am uitat oul era spart, si cred ca a mancat continutul. Nu stiu ce sa fac, am auzit ca unele persoane au luat oule pana a terminat de ouat si a tunci le-a pus pe toate in cuib si masculul a fost luat din colivie.(de cand i s-a spart oul femelei i-am pus impreuna pe cei doi). FUNDA, VOT, CE VRETI VOI! DOAR AJUTOR!

2 răspunsuri:
| kiki_4668 a răspuns:

Pai puteai sa il inchizi pe mascul in colivie si a iti cuperi colovie de lemn si sa o lasi undeva in camera si papagalita si isi puna ouale in el si pana nu iese puil din ou nu lasa masculul afara.

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Pai perusii fac oua goalehappy nu a mancat continutul stai linijtitahappy
Si eu am 2perusihappy
FUNDA PLZZ?big grin