| gabriel70288 a întrebat:

Salutare,am un Akita Inu care nu este agresiv, vreau sa stiu daca sunt obligat prin lege sa ii pun botnita.

2 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Da, chiar dacă nu este agresiv sau nu l ai văzut tu agresiv, legea te obliga sa ii pui botnita. Mergi pe strada și nu ști de cine dai, îl apuca și devine dintr o data agresiv.

| al0o0o0 a răspuns:

Da, pentru ca e caine de talie inalte si poate sa fie agresiv in prezenta altor animale sau asa. In plus, el ar putea fi intimidant pentru anumiti oameni si poate instala frica sau panica in acestia.