| alex495 a întrebat:

Salutare, am un catel, toata ziua pana acum o ora era ok, se juca, interactiona normal insa dupa o vreme s-a dus a mancat putina iarba si dupa vreo 10-15 minute s-a dus putin mai incolo de unde aveam eu treaba si a vomitat, mai bine zis era urinat si o chestie gen spuma laptelui cu tenta verde, erau si 2 ierbulite, ca eu n am vazut cand a vomitat, decat ca i se scurgea din gura picaturi din astea albe. Ok a vomitat, acum nu stiu ce are, e lipsit de vlaga si sta mai tot timpul intinsa pe jos si nu are pofta de mancare. Catelul are 10 luni

4 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un veterinar cat mai repede
El este cel care are un cuvant de spus in situatia asta
Mult succes si multa sanatate catelului happy

| alex495 explică (pentru Alle23):

Daca voiam/puteam ma duceam direct la veterinar, numai intrebam aici.

| Sader a răspuns:

Salut, am si eu un catel la care ii s-a intamplat ceva asemanator. E clar ca a mancat ceva ce nu i-a picat bine, cainii au niste ierburi care le mananca pentru a le curata stomacul dar probabil ca a mancat acea iarba chiar in scopul de a vomita sperand ca se va simtii mai bine.
Parerea mea este una de amator, este posibil sa gresesc dar daca se simte rau si maine, incearca sa il duci la un veterinar pentru un consult.

| alex495 explică (pentru Sader):

Si a revenit mersi, am facut gratarul si deodata si a revenit la viata cand a simtit pastrama rolling on the floor