| CristiZdr a întrebat:

Salutare, am un Ciobanesc German si nu latra deloc, vreau sa il invat sa latre ls comanda dar nu latra deloc, este foarte prietenos cu strainii fapt ce nu-mi place deloc, cine stie cum pot să-l facs a latre si sa fie putin ma rau cu străinii? (Are 4 luni)

Răspuns Câştigător
| SoHappy a răspuns:

Nu ii peemiteti sa socializeze cu persoane straine daca vreti un caine pntru paza

1 răspuns:
| sunmetal11 a răspuns:

Nu-l dresa de capul tau, du-l la un profesionist!
cat despre faptul ca nu latra..hmm,incearca sa-i pui pe telefon un video cu un ciobanesc latrand, asa am facut eu cu perusul meu, care de asemenea nu canta, poate cine stie.