| Andreyukkkul a întrebat:

Salutare.Am un labrador(mascul) de 4 anișori care e super agitat in preajma câinilor sau cand simte miros de caini.In casa este super cuminte si sta non stop dupa mine absolut orice as face, dar afara de abia raspunde comenzilor de baza si asta doar daca sunt undeva in mijlocul străzii unde nu simte miros de căței.Ma gandeam sa il castrez in speranța ca va deveni putin mai calm si nu ar mai alerga dupa orice catel pe strada.Ce parere aveti?
PS: nu este agresiv absolut deloc, s-ar juca cu orice catel.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Castrat se linisteste, dar se va si ingrasa. Pentru monta este bun.

| Felys a răspuns:

Daca nu vrei pui de la el cel mai bine castrat.Chestia cu ingrasatul nu e la toti la fel, am doua catele castrate una intr-adevar e grasa dar una e pai desi mananca absolut la fel dar uneia ii place sa alerge mult pe cand cealata e mai lenesa.

| kevin9 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii cauti si lui un prieten cu care sa se joaca.