| cl a întrebat:

Salutare,
Am un peste betta de vreo o saptamana si as vrea sa-i schimb apa cam in totalitate caci s-a cam murdarit. il tin intr-un bol de 10l. i-am schimbat deja un sfert dar tot s-a murdarit dupa 2 zile.
Intrebarea este, e vreo problema daca o schimb pe toata si apoi pun 2-3 picaturi de promedivet?
Iar pietrisul il arunc sau il spal?

4 răspunsuri:
| Stefan_Rozzy_1999 a răspuns:

Daca ai filtru nu e bine, dar cred ca nu ai deci e bine. Daca folosesti mancare facuta bucatele mici, inseamna ca ii dai prea mult de mancare. Si eu am avut problema asta. Apropo s ar putea sa fie din cauza ca il tii la un geam sau la o lumina naturala. Mizeria este de fapt alga care creste natural.

| Balan_Andrei_1994 a răspuns:

Nu e neaparat sa pui ceva in apa, iar pietrisul cu siguranta il poti refolosi dupa spalare.

| redoxy a răspuns:

Fa un gratar din peste si aia e, si niste icres si mananci bine toata ziua

| cl explică (pentru redoxy):

As face un pane din creierul tau, dar mi-e ca nu prea as avea ce manca