| Costelus710 a întrebat:

Salutare, credeți că mai merita sa dai purcică la montă ca sa nască la toamnă? Credeți că se mai vând spre iarna?
Mulțumesc, dau funda!

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nah,cine mai cumpără porc in 2021?

| romeo78 a răspuns:

Ultimii ani au arătat că tradiția porcului de Crăciun s-a retras spre cătunele izolate unde sunt bătrâni care cunosc perfect sacricarea, tranșarea, pregătirea unui porc.
În rest, această tradiție, odată cu bătrânii fără puteri, decedați, cu copii plecați în străinătate nu se mai încurcă oricine cu creșterea unui porc.
Iar, în ultimii doi, trei ani pesta porcină face ravagii și mulți nu mai vor să crească degeaba porcul, ca apoi să i se confiște.