| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Daca o pisica a fost lovita putin de o masina(piciorul din spate stanga). A lipsit o zi de acasa crezand ca a murit. Schioapata cu el, dar poate sa stea pe el. Isi mai revine? Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, pisicile au 7 vieți.

| alina2k18 a răspuns:

Daca a fost lovita usor isi revine. Daca are fractura posibilitatea sa ramana asa e mare.
In ambele cazuri are dureri destul de mari, incearca sa mergi cu ea la veterinar sa o examineze macar clinic daca nu ai bani de radiografie si altele. Tratamentul constand macar in antiinflamatoare pentru ea NU e scump [ pastilute ca injectabil nu e asa ieftin... ].

| Goete a răspuns:

Pisica a liosit o zi de acasa, crezand ca a murit?
Apoi si-a dat seama ca nu a murit si a venit acasa, inteleg bine nu?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Uite de aia nu ar trebui sa vi se permita sa aveti animale. Pentru ca sunteti mai animale decat ele si-n loc sa mergeti la veterinar veniti sa puneti intrebari aici in timp ce sanatatea bietului animalut poate fi afectata...

Răspuns utilizator avertizat