| Visan_Alex_1996 a întrebat:

Salutare imi puteti spune va rog, ce rasa este acest catelus? Mi-as dori enorm si eu unul... http://s22.postimg.org/w1hzmc7wh/Untitled.png

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Nu este vorba de nicio rasa. Cunosc acel caine de pe retelele de socializare. E foarte cunoscut.
Se numeste Boo. Nu este un nume de rasa! Este numele lui. Asa l-a numit stapanul.
Rasa in sine este Pomeranian. Stapanul i-a facut tunsoarea aceea.

6 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Este rasa Boo.

| Kriss96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Ma faci sa rad. Deschide google si citeste putin inainte sa raspunzi.
Rasa Boo nu exista. Boo este numele acelui caine din poza.Este foarte popular. Este de fapt Pomeranian. Stapanul sau l-a tuns asa. Tot el l-a numit Boo in loc de Max sau alte nume comune.

| KinderBeeeib a răspuns (pentru Kriss96):

Si de aici vine partea in care rasa Pomeranian se mai numeste si Boo datorita acelui caine. Daca scrii pe Google de rasa Boo iti da rezultate asa ca pa :*winking

| Kriss96 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Tot Pomeranian se numeste. Doar pentru ca unii oameni zic Boo in loc de Pomeranian nu inseamna ca este un al doilea nume al acestei rase. Asociatia chinologica (aia care se ocupa cu standardele raselor si da pedigree cui trebuie) nu a declarat ca oficial Pomeranian se mai numeste si Boo.
Oamenii care habar nu au ce e aia caine de rasa normal ca o sa zica Boo. O fi mai amuzant sau cine stie. Dar nu corect. Pa.

| SüßesHäschen a răspuns:

Boo

| Singlewolf a răspuns:

Pomerianan......cred!