Întrebare recomandată | pantaleonescu a întrebat:

Salutare lume buna! As dori sa stiu si eu unde as putea gasi ateliere de reconditionat, in Bucuresti, jucarii vechi, majoritatea din metal, din perioada comunista?

Funda celui/elei care imi spune si mie de atelierul real, cu meserasi adevarati si la un pret bun.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Jucarii ROMANESTI din perioada coMUISTA?!?
atunci chiar sunt de acord cu AwGenetix, care? secera sau ciocanul?
ca nimic de atunci nu merita, erau mai proaste si mai amarate decat cu 70 ani inainte in lumea "libera"

| AwGenetix a răspuns:

Ceea ce numesti tu "atelier", se numeste pasiune. ce tip de jucarii ai de reparat? secera sau ciocanul?

| pantaleonescu explică (pentru AwGenetix):

Cine a crescut cu ele și cine le cunoaște, știe despre ce vorbesc. Era vorba de niște mașinuțe din fier. În orice caz mersi pentru răspuns!