| vjr1979 a întrebat:

Salutare. Ma bate gandul sa-mi cumpar o bicicleta pliabila pentru niste ture la munte (spre exemplu coborare de la Cota 1400 pe sosea, nu pe teren accidentat). Am citit ca au anumite dezavantaje, sunt obositoare la drum mai lung, instabile. A folosit cineva bicicleta pliabila in astfel de excursii? Care au fost impresiile?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sunt obositoare la drum mai lung"
pe tine nu te deranjează asta, ești în coborâre, nu ai de dat la pedale! Deci : go4it

| vjr1979 explică (pentru sierra1):

Multumesc de raspuns. Ma mai gandesc, am mai multe trasee in vedere, ar mai fi zona Rucar, cheile Dambovicioarei. Am mai fost pe acolo cu un mountain-bike si e tare placuta coborarea pe serpentine. E mai complicat cu transportul unei biciclete mari pana acolo.

| sierra1 a răspuns (pentru vjr1979):

Corect. Spor!

| vjr1979 explică (pentru sierra1):

Multumesc happy

| vjr1979 explică (pentru vjr1979):

M-am hotarat asupra uneia, alta ceva mai mare decat cea initiala. Maine mi-o trimite prin curier.