| IlieRg a întrebat:

Mi-am luat acum 6 luni 2perusi, o pereche.Acum 2 luni mi-a murit masculul si femela statea suparata, dar acum si-a revenit.Am citit pe internet ca femelele nu pot trai singure, deci e posibil ca femela mea sa fie mascul?

Răspuns Câştigător
| StefanRadu5846825 a răspuns:

Nu este adevarat. Eu am o papagalita si traiesti singura si este foarte fericita canta toata ziua. Da si este posibil sa fie mascul pentru ca vazatorii nu stiu ce iti vand dar tu uite-te la nas si vezi acolo daca este crem, galben asa este fata. Bafta! Funda?

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Traiesc si singure/e posibil sa fie mascul, vanzatorii sunt smecheri.

| alin334 a răspuns:

Nu, pot trai si singure...