| lisa00yuki a întrebat:

Salutare, pisica era cât pe ce sa îmi mănânce micuțul papagal, a scăpat dar are o zgârietură la aripa, de la colții pisicii. Poate cineva sa îmi dea un sfat ce sa fac ca sa-l ajut sa îi treacă?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice organism viu are capacitate de autovindecare. Daca pui mana pe papagal va incerca sa te zgarie.Lasa-l in pace, stie el mai bine cum sa-si ingrijeasca rana. Daca era liber in natura nu venea la tine sa-l ingrijesti.

2 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Mergi la un Veterinar, nu cred ca mai are vreo scapare daca la zgariat pisica... Dar mergi la veterinar iti va da antibiotic

| Sn4k3 a răspuns:

Canta-i, stai cu el, ca nu o mai duce mult. E fatala o astfel de zgarietura.