| Crush247 a întrebat:

Pisica mea a lins putin dintr-o pernuta de Ariel.
O sa pateasca ceva?
Ce ma sfatuiti sa fac?

11 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Mai are 5 vieti acum daca a dat 4 limbute.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Eu stiam:"dai o limba, castigi o viata", nu "dai o limba, pierzi o viata "

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu limba curata (de la detergent) si cu sufletu' in Rai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xerxes1):

Asa sa ne ajute Dumnezeu!

| Eduard619 a răspuns:

Nu are nimic.
Daca era o cantitate semnificativa era cv de îngrijorare.Ii poti da niste lapte sa bea ca sa fii mai sigura.

| 12Gabriela3456 a răspuns:

Nu-i nimic

| Fificici55 a răspuns:

Depinde de cantitate.Cat de putin?

| Crush247 explică (pentru Fificici55):

Foarte putin, M-am uitat la pernuta e aproape plina si pe parchet erau cate-va picaturi, gen de unde a lins.

| Fificici55 a răspuns:

Ce cantitate aproximezi?

| Crush247 explică (pentru Fificici55):

Nu stiu exact. Nu am vazut-o cand a inceput sa linga din pernuta.
dar din cate mi-am dat seama cam la 3-4 plimbute. ca pernuta e plina si pe jos sunt cate-va picaturi de persil. Probabil a vrut sa se joace cu pernuta (Pisica are maxim 5 luni ) iar cand a bagat ghiara in ia a curs lichid si l-a lins.

| Fificici55 a răspuns (pentru Crush247):

Stai calm! Se zice doar ca pisicile au noua vieti! Dar acum vorbind serios, nu are cum sa-i afecteze grav sanatatea!