| Danr a întrebat:

Salutare, recent cateaua mea a fatat 7 pui. As dori sa stiu cat timp trebuie sa stea sa suga la mama lor, dupa cat timp ar trebui sa incep sa ii hranesc cu hrana umeda si la ce varsta ii pot desparti de mama lor.
Catelusii sunt un mix intre bichon maltese si yorkshire.

5 răspunsuri:
| lorena66 a răspuns:

Încearcă ca, la 3 săptămâni după ce fac ochi de tot sa ii hrănești cu (etapele):
1) Lapte și pâine
2)Lapte și brânza (moale, mestecabila)
3) Mâncare wiskas; coshiba—moale.
De pe la 1 luna jumătate încearcă sa le găsești stăpân. Nu ii abandona, ca e pacat.

| lorena66 a răspuns:

Încearcă ca, la 3 săptămâni după ce fac ochi de tot sa ii hrănești cu (etapele):
1) Lapte și pâine
2)Lapte și brânza (moale, mestecabila)
3) Mâncare wiskas; coshiba—moale.
De pe la 3 luni și jumătate încearcă sa le găsești stăpân. Nu ii abandona, ca e pacat. La 4 luni deja sunt cam mari, nimeni nu o sa ii ia.

| Mad1 a răspuns:

Buna, eu am luat o catelusa care numai sugea de la mama ei avea 2 saptamani ..de obicei papă de la mama lor cat ii vrea ea sa ii hraneasca. Apoi i-am dat supe la plic dinalea de la penny pentru junior. Si vaccinele le-am facut dupa o luna.

| gardin a răspuns:

Cam de la varsta de 3 saptamani incep sa manance, sugeres sa ii lasi sa suga pana la o luna 2, si cred ca ar trebui sa incerci sa le gasesti stapani, sper sa nu ii lasi pe undeva a prost, ca sa ii poti da la 3 4 luni spre adoptie.

| Denis140 a răspuns:

Puii trebuie sa stea o luna la ma-sa si sa incepi sa ii dai hrana de la 2 luni sau cand opservii ca nu mai sug la ma-sa, si potii sa ii desparti de ma-sa la 3 lunii.
Funda? :*