| Lapusneanu a întrebat:

Spuneti-mi o metoda eficienta de deparazitare a unui caine de talie mica (are purici). Am incercat cu diferite sampoane si sprayuri dar nu au dat rezultate.

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Http://www.animalutul.ro/......caine/671/
Noi folosim Frontline si este foarte eficient.( cand il cumperi intreaba cat si cum sa-l aplici)

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un medic veterinar, îl și consultă.
Pa, pa.

| karsivan a răspuns:

Metodele incerate de tine nu au dat rezultate pentru ca actioneaza pe termen scurt, poti folosi acele pipete, sunt pe kg adica 2-10kg sau 10-20kg, cantareste cainele si cumpara o pipeta gen : fyprist, fiperx, frontline etc, astea tin o luna, suplimentar pui si o zgarda antipureci buna Long life( tine 90 zile) sau Scalibur (6luni)

| karsivan a răspuns:

Http://animax.ro/frontline-combo-xl-40kg-1-pipeta
astea sunt pipeta cu antiparazitar se pune pe piele la ceafa

| 26andrei26 a răspuns:

Spalal bine cu apa si sapun ai grija la ochii si urechile lui(sau ea) dupa pune-i o zgarda antipureci.Lasa deoparte sampoanele si altele.

| catalinaeu a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa te duci la un veterinar si sa iti dea el sfaturi speciale happy Funda?

| Bianca555 a răspuns:

Este o metoda babeasca dar functipneaza : inaine de al spala sa-l cu sare de lamaie\zeama de lamaie pe tot corpul in special la coada, pe burta, si la urechi purici urasc lucrurile acre dar EVITA OCHI.