| User785 a întrebat:

Am o pereche de hamsteri pitici (mai sigur nu mi s-a specificat ce rasa sunt au doar o culoare un pic maro și cu o dunga pe spate închisă iar femela e un pic bej și la fel cu o dunga pe spate închisă la culoare). Deja au o luna de când ii am la mine, cu aproximativ 2 săptămâni in urma masculul a sărit femela de vreo 3 ori poate și mai mult in lipsa mea și ma gândeam ca ea urma sa fie gestantă deja.
Au trecut deja 16 zile și ea nu a dat nici un semn ca ar trebui sa fete, dar am observat careva specificații, el a făcut culcusul mai bun, ea strânge mâncare și ascunde prin toată cușca, deja de 2 zile ea parca pare mai măricică in burtica, azi deja a 18 zi am observat la ea ca are careva scurgeri din organul reproducător, este un semn ceva ca ar urma sa fete sau e cu totul și cu totul altceva?
Va rog sa ma ajutați, am încercat sa caut informații pe net dar nu găsesc ceea ce am nevoie, poate cei ce cunosc sau au avut un astfel de animaluț știe răspunsul, sunt profund recunoscător celor ce îmi vor fi de ajutor.

Răspuns Câştigător
| SimyOsb a răspuns:

Salut, mai mult ca probabil, va trebui sa urmărești creșterea burtici care în primele 2 săptămâni nu este asa de vizibila. Dar bucură-te de aceste momente, puii de hamster sunt tare drăgălași.
Mult succes

| User785 explică (pentru SimyOsb):

Salut
Eu sper sa îmi facă pui, sunt nerăbdător sa vad așa ceva, nu sunt împotriva doar ca vreau sa știu când va fi asta pentru a nu-i provoca disconfort.
Mersi mult!

1 răspuns: