| Sebilica123 a întrebat:

Am o pisica, are varsta de 3 luni si nu stiu ce are dar se uita la mine si miorlăie si cand vine langa mine incepe sa toarca si tace.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Pai vrea in barate, tine-o langa tine, are nevoie de mama, iubesteo si vb frumos cu ea, tine-o langa gat le place acolo

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pisicile daca se uita la tine si miaună ele asa comunică cu tine, vrea sa i dai atentie ea te recunoaste ca stăpîn al ei, i ao in brate mîngîie o, da i de minncare, pune i apă proaspătă, daca i si face nevoile in nisip schimba i nisipul cit mai des, pisicilor nu le place sa si faca nevoile intr-un nisip murdar, ea va mieuna ca sa te faca atent ca are nevoie de ceva, ori vrea sa manince ori îi este sete, ori vrea la toaletă la litiera ei dar trebuie sa cureti litiera, este fetiță sau motanel pisoiul. Pisica cand vine la tine si numai miaună si toarce, înseamnă că se simte in siguranta, poate plînge după mama ei, sau după fratii ei daca a mai avut fratiori.

| alina2k18 a răspuns:

Vrea atentie, mangaiat, joaca, e doar un puiut.
Peste 1 luna - 2 or sa ii cada si dintisorii de lapte, daca te musca sau e mai agresiva sa nu te sperii.

| darrio2007 a răspuns:

Are nevoie de atentie din partea ta.

| Adry05 a răspuns:

Probabil vrea afecțiune