| Raixxa22 a întrebat:

Salutare, TPU! Am un Yorkshire Terrier (6 luni). De cca. o luna, o luna si jumatate a inceput sa ma latre si sa ma muste daca il ating. SE INTAMPLA SEARA! Nu reactioneaza tot timpul asa. Nici macar nu il bruschez sau alte chestii. Doar il mangai sau ii ating spatele sau piciorul foarte incet. Am incercat sa ma imprietenesc cu el, dar reactioneaza ffff urat! Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| crud a răspuns:

Ar putea fi vorba de un anumit miros care il irita. Ar putea fi vorba chiar si de lipsa de somn. Am cunoscut un catelandru care era foarte iritat in unele seri (in jurul orei 19) iar stapanii au constatat ca in zilele respective nu dormise conform obiceiului sau, pentru ca primeau vizite si se lasa cu multa joaca. Ulterior i-au respectat ora de somn si a fost ok.